ביוגרפיות

מרקוס האסט - ביוגרפיה

נולד בפראג, ליד ורשה. לאחר ששימש כחזן בפולין וגרמניה, עבר ללונדון ועבד שם כחזן עד לפטירתו. בין הלחנותיו אורטוריות, קנטטות ופזמונים.
 
להורדת תווים של יצירות מרקוס האסט, לחץ כאן
לביוגרפיה מלאה של הרב ג'פרי שיסלר, לחץ כאן
קרא עוד
Close

עובדיה הגר - ביוגרפיה

נולד באופידו לוקאנו, איטליה, בשם יוהנס. בשנת 1102 התגייר, ובמטרה ללמוד על היהדות נסע לקונסטנטינופול, בגדד ופלשתינה. לבסוף השתקע במצרים כחלק מהקהילה היהודית המשגשגת במקום, ושם גם כתב את זיכרונותיו.
כתיבתו של עובדיה כוללת את כתבי היד המוקדמים ביותר ששרדו של מוסיקה יהודית כתובה בתווים של מזמורים מבית הכנסת.
 
מקורות: אנציקלופדיה ג'ודאיקה, מילון גרוב אונליין.
קרא עוד
Close

הדר, יוסף

יוסף הדר היה מהמלחינים "הצברים" שתרמו תרומה משמעית לזמר הישראלי במיוחד בשנות החמישים. בין שיריו המפורסמים :ערב של שושנים, תפוח חינני, שיר הנוקדים, לבב אנוש ועוד.
1926-2006

יוסף הדר - ביוגרפיה

 

קרא עוד
Close

ברוניסלב הוברמן - ביוגרפיה

נולד בצ'נסטוחובה, פולין, וכיכב באירופה כוירטואוז כנר. ייסד את תזמורת פלשיתנה, לימים התזמורת הפילהרמונית הישראלית. 

לביוגרפיה מלאה (אנגלית) לחץ כאן
קרא עוד
Close

ארתור הולדה - ביוגרפיה

נולד ברנדסבורג, שלזוויג-הולשטיין, גרמניה. החל את הקריירה שלו בפרנקפורט כמנצח במקהלת בית כנסת ומבקר מוסיקה. בשנת 1937 היגר לארה''ב והשתקע בניו יורק, שם עבד כמנהל להקה ומבקר מוסיקה. פרסום חשוב שלו: יהודים במוסיקה.

קרא עוד
Close

תיאודור הולדהיים - ביוגרפיה

נולד בברלין, גרמניה. היגר לארץ ישראל בשנת 1933, והשתקע בקיבוץ בית אלפא. למד מוסיקה בישראל ובארה''ב, והמשיך ללמוד מדע בישראל. היה פעיל מאוד כמחנך בישראל, בתחום המדע והמוסיקה. 
סגנון הלחנתו בוסס על כתיבת מוסיקה קומוניקטיבית וקלה לגישה. הולדהיים כתב מוסיקה לאירועי הקיבוץ, ועבודותיו כוללות גם אופרות, קנטטות, יצירות לתזמורת, מקהלה ותאטרון וכן מוסיקה קאמרית.
 
מקורות: אנציקלופדיה ג'ודאיקה, IMI
 
לביוגרפיה בIMI לחץ כאן
 
קרא עוד
Close

אנדרה היידו - פרסומים

אנדרה היידו - ביוגרפיה

אנדרה היידו נולד בבודפשט בשנת 1932. למד קומפוזיציה, פסנתר ואתנומוסיקולוגיה באקדמיה למוסיקה בבודפשט ובקונסרבטוריון של פריס אצל קודאי, סאבו ומסיאן. בין השנים 1956 ו1966 חקר מוסיקת עם צוענית כמו גם מוסיקה חסידית. מאז הגיעו לישראל ב1966 הקדיש את עצמו להלחנה והוראה. מלמד באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטת בר אילן שבה קיבל דרגת פרופסור. ב1989 התמנה לראש החוג למוסיקולוגיה בבר אילן. בין יצירותיו ניתן למצוא יצירות לתזמורת סימפונית, מספר רב של קטעי "משניות" על טקסטים מן המשנה, להרכבים קוליים שונים, קנטטות ותרגילים רבים לפסנתר.

קרא עוד
Close

נחום - נחצ'ה היימן - ביוגרפיה

קרא עוד

נחום - נחצ'ה היימן - Detials

דוא"ל: 
nh34@zahav.net.il
Close
Biographies_4

הירש, נורית

מלחינה ויוצרת בתחומים רבים. רבים משיריה הפכו לשירי ארץ ישראל. זכתה בשנת 1973 בפרס ראשון באירוויזיון. כתבה מוזיקה לסרטים ולהצגות וסדרות טלויזיה.
1942-

נורית הירש - ביוגרפיה

מאות משיריה של נורית הירש מהווים נכסי צאן ברזל בזמר העברי. הלחינה למעלה מאלף שירים, ביניהם "עושה שלום", "בשנה הבאה", "ללכת שבי אחריה", זכתה בפרס ראשון באירוויזיון עם שירה "אבניבי", כתבה מוזיקה לסרטים, במסגרת זו כתבה את ה"בלדה לשוטר", כתבה מוזיקה לסדרות טלויזיה ויצרה רפרטואר חדש לילדים כמו למשל בקלטות "דיג דיג דוג". היא הלחינה את שיריהם של משוררים כמו חיים נחמן ביאליק, נתן אלתרמן, לאה גולדברג, המשוררות רחל, תרצה אתר ודליה רביקוביץ'.

קרא עוד
Close

יהואש הירשברג - פרסומים

יהואש הירשברג - ביוגרפיה

מוסיקולוג, ויולן, מלחין, מחבר ספרי עיון ופרופסור אמריטוס בחוג למוזיקולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים. למד באקדמיה למוסיקה בתל אביב ובאוניברסיטת פנסילבניה. כיהן כראש המכון למדעי הרוח הכלליים בפקולטה למדעי הרוח של האוניברסיטה העברית. בין תחומי מחקרו העיקריים: המוסיקה של המאה ה-14, האופרה האיטלקית במאה ה-19, המלחינים פאול בן חיים ואלכסנדר אוריה בוסקוביץ', המוסיקה האמנותית בתקופת היישוב בארץ ישראל ואחרי הקמת המדינה ועוד. זוכה פרס אנגל לשנת 2011 על מפעל חיים בתחום המוסיקה ועל הפיכת המוסיקה הישראלית לתחום מחקר בינלאומי.

קרא עוד

יהואש הירשברג - Detials

דוא"ל: 
msmus@mscc.huji.ac.il
כתובת: 
ירושלים
Close

Pages