ביוגרפיות

גוסטב מאהלר - ביוגרפיה

גוסטב מאהלר נולד בקאלישט, בוהמיה, אך בילה את רוב ילדותו בייהלבה (Iglau), מוראביה (כיום ברפובליקה הצ'כית) מוקף בקהילה יהודית דוברת גרמנית משגשגת.
חינוכו המוסיקלי הרשמי החל בשנת 1875 בקונסרבטוריון למוסיקה בוינה, שם למד פסנתר עם המורה ג'וליוס אפשטיין, והרמוניה וקומפוזיציה עם רוברט פוקס (Fuchs) ופרנץ קרן (Krenn).
קרא עוד
Close

דוד מאירוביץ - ביוגרפיה

לביוגרפיה המלאה בארכיון מילקן (אנגלית) לחץ כאן

קרא עוד
Close

זיגמונד מוגולסקו - ביוגרפיה

השחקן והקומיקאי זיגמונד מוגולסקו נולד בקלאראסי, בסרביה, ב16 לדצמבר 1858. כילד שר במקהלת בית הכנסת המקומי והופיע עם מספר חזנים ידועי שם. בצעירותו עבר לבוקרשט ברומניה, במטרה ללמוד בקונסרבטוריון למוסיקה שם. לאחר שסיים את לימודיו בקונסרבטוריון, מוגולסקו הצטרף ללהקת התאטרון הראשונה בבוקרשט של אברהם גולדפדן. התפקיד ''שמנדריק'' נכתב עבור מוגולסקו בידי גולדפדן, ותפקיד זה הפך לאחד התפקידים הפופולריים ביותר בתאטרון הידייש.
קרא עוד
Close

פאול מוני (וויסנפרונד) - ביוגרפיה

פאול מוני נולד בלמברג, אוסטריה בשנת 1895. הוריו של מוני, שניהם שחקנים בקבוצת רפרטואר יידיש נודדת, היגרו לאמריקה בשנת 1899. כילד צעיר, הופיע מספר פעמים על הבמה עם הוריו. הבכורה הרשמית שלו על הבמה הייתה בשנת 1907, שלאחריה גויס להצטרף לחברת התאטרון האמנותי הידיי של מוריס שוורץ. מוני הופיע לעיתים קרובות בתאטרון השדרה השנייה ותאטרון אירווינג פלייס לאורך 18 שנותיו על הבמה היידית. 
קרא עוד
Close

אשר שמעון מזרחי - ביוגרפיה

אשר מזרחי נולד בעיר העתיקה של ירושלים, בשנת 1890 , לאב יצחק מזרחי שהיה מלומד בתורה ומורה ידוע. מספר שנים לאחר שנולד, עברה משפחתו מחוץ לחומות העיר ובנתה בית חדש ממול לבית הכנסת הספרדי בשכונה החדשה שיוסדה, מונטיפיורי, הידועה כיום בשם ימין משה. משפחת מזרחי התפרנסה מהשכרת השימוש בתנור העץ שלהם לחברי הקהילה בשביל אפייה ובישול. תושבי השכונה היו מביאים עוגות ספוג, בורקס וחמין להתבשל בתנור משפחת מזרחי. 
קרא עוד
Close

דריוס מיו - ביוגרפיה

לביוגרפיה מלאה (באנגלית) בארכיון מילקן לחץ כאן

קרא עוד
Close

משה מיכאל מילנר - ביוגרפיה

משה מיכאל מילנר נולד ברוקיטנה, אוקראינה. הוא שר עם חזנים מפורסמים בקייב, ומאוחר יותר למד מוסיקה בקייב וסנט פטרבורג, שם השתתף בייסוד החברה למוסיקה יהודית עממית (1908). הוא הלחין יצירות רבות המבוססות על נושאים יהודיים וכן יצירות ליטורגיות יהודיות. חוץ ממוסיקה יהודית, כתב מילנר יצירות תזמורתיות ומקהלתיות, אופרות, יצירות לפסנתר, שירים, ומוסיקת רקע לתאטרון.

מקורות:

קרא עוד
Close

מת'יו מילר (מתיסיהו) - ביוגרפיה

נולד בווסטצ'סטר, פנסילבניה, ארה''ב. שחרר את אלבומו הראשון בשנת 2004, והוא מופיע ומקליט מאז עם מעריצים בכל רחבי העולם. סגנונו האמנותי משלב רגאיי, רוק וראפ, וכן מקבל השראה ממוסיקה חסידית (בעיקר רבי שלמה קרליבך). מילות השירים כוללות רפרנסים רבים לאלמנטים וסוגיות מהיהדות. מתיסיהו ידוע על השילוב הלא רגיל שלו בין יהדות אורתודוקסית ומוסיקה פופולרית. 
 
קרא עוד
Close

פינחס מינקובסקי - ביוגרפיה

פנחס מינקובסקי נולד בבילה צרקווה, אוקראינה, שם שימש אביו כחזן. מינקובסקי למד את מסורת החזנות עם אביו, והוסיף לחינוכו המוסיקלי הבסיסי ע''י הצטרפות למקהלתו של החזן ניסאן ספיבק.
קרא עוד
Close

מירון -מיכרובסקי, יששכר

מלחין ישראלי. יושב כיום בארצות הברית. שירו המפורסם "צאנה צאנה" זכה לפרסום עולמי, תורגם לשפות רבות והושמע בפי זמרים בכל רחבי העולם
1920-

יששכר מירון - מיכרובסקי - ביוגרפיה

קרא עוד
Close

Pages