ביוגרפיות

נאומבורג, שמואל

מלחין, זמר בית כנסת, מוסיקולוג, רפורמר יהודי צרפתי של מוסיקה לבית הכנסת ומנהל מקהלה.
1817-1880

שמואל נאומבורג - ביוגרפיה

שמואל נאומבורג נולד בדננלואי (Dennelohe), בוואריה, וטופח כבר מגיל צעיר להמשיך את שרשרת החזנים המקצועיים הארוכה של משפחתו. הוא קיבל את חינוכו המוסיקלי הפורמלי במינכן, שם גויס לשיר במקהלת בית הכנסת של מאייר קון.
מינוייו המוקדמים של נאומבורג כללו משרת חזנות בבזאנסון ומשרה כמנהל המקהלה בבית הכנסת בשטרסבורג. בשנת 1845 הוזמן נאומבורג לשמש כחזן בבית הכנסת רו נוטר-דאם דה נצרת בצרפת, ולאחר מכן נשכר כפרופסור למוסיקה ליטורגית בבית המדרש הרבני של צרפת.
 
קרא עוד
Close

יהושע לייב נאמן - פרסומים

יהושע לייב נאמן - ביוגרפיה

נולד בירושלים. למד אצל שלמה רוזובסקי, והפך מאוחר יותר חזן פופולרי בהרבה מבתי הכנסת בירושלים, כאשר הוא עדיין מלמד באקדמיה למוסיקה בירושלים. נאמן כתב בצורה מקיפה על נושאים כדוגמת חינוך לחזנות, טעמי המקרא ועוד.

קרא עוד
Close

יצחק אליהו נבון - ביוגרפיה

יצחק אליהו נבון נולד באדריאנופול (אדירנה של היום) בי"ג אייר תרי"ט (1859). אביו ר' אליהו נבון נמנה עם חוגי המשכילים ועסקני הציבור של הישוב היהודי בעיר זו, שמן המאה ה-י"ז ועד למלחמת העולם הראשונה ישבה בה אחת הקהילות היהודיות-ספרדיות המשגשגות ביותר בממלכה העות'מאנית. יאמר שחכמי אדריאנופול הצטיינו במיוחד בשירה העברית ובמוסיקה, תחומים  בהם הצטיין גם י"א נבון. 

קרא עוד
Close

ישראל נג'ארה - פרסומים

Close

ארנו נדל - ביוגרפיה

ארנו נדל נולד בוילנא, ליטא, והחל את חינוכו במוסיקה יהודית בקניגסברג אצל החזן אדוארד בירנבאום; תחילה כמשתתף במקהלת הבנים שלו, ולאחר מכן כתלמיד פרטי לחזנות. 
בשנת 1895 נרשם נדל במכון היהודי להכשרת מורים בברלין, ולאחר שסיים את לימודיו השתקע שם כמחנך ומנהל המקהלה בבית הכנסת קוטבוסר אופר.
קרא עוד
Close

דוד נובקובסקי - ביוגרפיה

דוד נובקובסקי נולד במלין, רוסיה (ליד קייב). הוא עזב את הבית בגיל מוקדם ועבר לברדיצ'ב, שם נשכר כנער מקהלה עבור מקהלת בית הכנסת המקומי. במהלך שהותו בברדיצ'ב, למד הרמוניה וקונטרפונקט וכן מסורת חזנות מחזנים ידועים - ירוחם הקטן וספיצברג.
קרא עוד
Close

סרג'יו נטרה - ביוגרפיה

קרא עוד
Close
Close

משה נתנסון - ביוגרפיה

קרא עוד
Close