ביוגרפיות

דוד פוטרמאן - ביוגרפיה

נולד בעיר ניו יורק שבארה''ב. למד עם חזנים מובילים של זמנו, כדוגמת זיידל רובנר, יוסף רוזנבלט ועוד. היה חזן פופולרי שהופיע בקונצרטים וברדיו. ייסד פרוייקט שהזמין מלחינים מפורסמים שונים להלחין מוסיקה לבית הכנסת. אוסף של הלחנותיו פורסם בשנת 1979.
 
מקור: אנציקלופדיה ג'ודאיקה
קרא עוד
Close
Biographies_1

פולאק, זלמן

חזן, מלחין ומורה לחזנות ותפילה אשכנזית
1901-1985

זלמן פולאק - ביוגרפיה

1901 (תרס"א)       נולד בפטרובוסלו, יוגוסלביה

1919 (תרע"ט)       עלה לארץ עם אמו

1920 (תר"ף)         נפצע בפרעות בירושלים (לאחר שהבריא התפלל תפילת הודיה בחורבת ר' יהודה החסיד)

1921 (תרפ"א)       הוזמן לשמש חזן בבית הכנסת הגדול בראשון לציון

1922 (תרפ"ב)       חזר למולדתו להבראה ולשירות צבאי ולהשתלמות בחזנות

•    &

קרא עוד
Close

גיורא פיידמן - ביוגרפיה

לביוגרפיה (אנגלית) באתר של גיורא פיידמן, לחץ כאן

קרא עוד
Close

פייר פינצ'יק - ביוגרפיה

ביוגרפיה מלאה בארכיון מילקן (אנגלית)

קרא עוד
Close

פרדריק פיקט - ביוגרפיה

פרדריק פיקט נולד בהונגריה, וקיבל את חינוכו המוסיקלי הרשמי באירופה. הוא היה מנצח ומלחין מוסיקה חילונית מצליח למשך כמה עשורים לפני שפנה להלחנת מוסיקה לבית הכנסת.
פיקט בילה את ילדותו והקריירה המוקדמת שלו באירופה, והיגר לארה''ב בשנת 1940, בגיל 37. התעניינותו בהלחנות לבית הכנסת החלה לאחר שלקח משרה כנגן עוגב ומנהל מוסיקלי במרכז הקהילה היהודית בוייט פליינס בשנות החמישים המוקדמות. כתוצאה מכך, עבד כמדריך לקומפוזיציה בהיברו יוניון קולג', שימש בפקולטה של הארט סקול למוסיקה, ובאוניברסיטת ניו יורק. 
קרא עוד
Close

יאן פירס - ביוגרפיה

יאן פירס (שם לידה: יעקב פינחס פרלמוט) נולד בעיר ניו יורק בשנת 1904.
כלי הנגינה הראשון של פירס היה כינור - הוא החל את קריירת הביצוע שלו ככנר עבור להקת ריקוד בניו יורק. בשנת 1933, הוא קיבל הצעה לחוזה ארוך טווח כזמר ברדיו סיטי מיוזיק הול, ניו יורק. החשיפה אותה קיבל מתכניות רדיו רגילות של הופעות הרדיו סיטי מיוזיק הול, זיכו אותו בהכרה כמבצע מחונן של שירים קלאסיים ואריות אופראיות. 
קרא עוד
Close

וולטר זאב פלדמן - ביוגרפיה

בעל תואר דוקטור מאוניברסיטת קולומביה.חוקר מוסיקה עותמאנית תורכית ויהודית, כמו גם ספרות של תורכים עותמאנים וממרכז אסיה. חקר ופרסם מאמרים על מוסיקה קלאסית וסופית בתורכיה, המוסיקה והשירה האפית באוזבקיסטן וקזחסטן, ומוסיקת כליזמר יהודית בארה"ב. ספרו "מוסיקה בחצר העותמאנית: מקאם, יצירה והרפרטואר הכלי העותמאני המוקדם יצא לאור בברלין ב1996 והיום הוא מתורגם לתורכית. כתב את הערכים "מוסיקה עותמאנית" ו"מוסיקת כליזמר" למילון הגרוב החדש למוסיקה ומוסיקאים (2001). מלמד מוסיקה עותמאנית ונמצא בשורה הראשונה של מבצעי מוסיקת כליזמר.

קרא עוד

וולטר זאב פלדמן - Detials

דוא"ל: 
wzfeldman@aol.com
Close

ציפי פליישר - ביוגרפיה

קרא עוד
Close

רגינה פראגר - ביוגרפיה

קרא עוד
Close

Pages