ביוגרפיות

הרמן וו'ול - ביוגרפיה

לביוגרפיה מלאה (אנגלית) בארכיון מילקן, לחן כאן

קרא עוד
Close

סלסיה ווינברג - ביוגרפיה

קרא עוד
Close
biographies_2

וולברג, מקס

חוקר, חזן ומלחין של מוסיקה ליטורגית, יליד הונגריה
1907-1996

מקס וולברג - ביוגרפיה

מקס וולברג נולד בהומנה (כיום סלובקיה). הוא היגר לארה''ב בשנת 1923, שם שר במקהלת מטרופוליטן אופרה והחזיק במספר משרות כחזן. משנת 1952 ועד למותו, שימש כפרופסור לליטורגיה בבית הספר לחזנות של הסמינר התאולוגי היהודי בניו יורק, כיום ה.ל. מילר בית הספר לחזנות. כמלחין, כתב לרוב מנגינות מודרניות לטקסטים ליטורגיים. 
 
וולברג קיבץ אוסף מרשים של יותר מ2,000 כתבי יד, ספרים ותווים, אותם תרם לJTS ב1977. רשימה מפורטת של האוסף נכתבה ע''י אליוט קאהן והודפסה ב1999 . תלמידו הקרוב ביותר של וולברג, המלחין צ'רלס דווידסון, אף כתב את הדיסטרציה - עבודת הדוקטורט -  שלו על וולברג.
קרא עוד
Close

הארי וון טילזר - ביוגרפיה

הארי וון טילזר (במקור גום או גומבלינסקי) נולד בדטרויט בשנת 1872. תשוקתו למוסיקה התבלטה כבר בגיל צעיר ובגיל 15 עזב את ביתו כדי להצטרף את קרקס האחים קול כאקרובט וזמר. הוריו של טילזר החזירו אותו במהרה הביתה, אך אהבתו לעסקי השעשועים נשארה חזקה. שנה לאחר מכן, עזב שוב את ביתו אל שיקגו, שם הפך לשחקן, פסנתרן ומלחין בהרכב תיאטרלי מקומי קטן. בשלב זה גם אימץ לעצמו את שם הבמה וון טילזר, שדרוג שם הנעורים של  אימו, טילזר. בשהותו בשיקגו החל להשתתף בתחרויות שירים. הוא פרסם את שירו הראשון ''I Love You Both'' ב1892, בתמיכת וויליס וודווארד.
 
קרא עוד
Close

אלכסנדר וופריק - ביוגרפיה

נולד בבלטה (כיום אוקראינה), ולמד בקונסרבטוריונים בלייפציג, סנט פטרבורג ומוסקבה. מאוחר יותר אף לימד בקונסרבטוריון מוסקבה (1924-1942). הלחנותיו כוללות יצירות למקהלה, תזמורת, מוסיקה קאמרית; כמה מהן כוללות מנגינות יהודיות.
 
מקורות: אנציקלופדיה ג'ודאיקה, מוזיקה-ג'ודאיקה, האנציקלופדיה התמציתית למוסיקה יהודית.
 
לביוגרפיה נוספת במוזיקה-ג'ודאיקה לחץ כאן
 
קרא עוד
Close

שמואל ויגודה - ביוגרפיה

 
נולד בדובז'ין, פולין. למד עם אביו ולאחר מכן עם יוסל'ה רוזנבלט. ויגודה התמחה בחזנות בבודפשט, ובשנת 1933 היגר לארה''ב, שם המשיך במקצועו כחזן בוושינגטון וניו יורק (החליף את רוזנבלט בבית הכנסת אוהב צדק). שמואל ויגודה הוא אחד מכוכבי עידן הזהב של החזנות.
 
מקורות: אנציקלופדיה ג'ודאיקה. 
 
קרא עוד
Close

רונית וידמן-לוי - ביוגרפיה

רונית וידמן לוי היא זמרת סופרן ישראלית נודעת, ממקבלי מלגת אמריקה-ישראל לאמנים, בוגרת תכנית מרולה (Merola) לאופרה בסן פרנסיסקו ומחברי החברה הבינלאומית גולדן קיי (Golden Key National Honor Society )
לפי הרשום בביוגרפיה שבאתרה, וידמן-לוי עשתה את הופעת הבכורה שלה עם התזמורת הסימפונית של סן פרנסיסקו בשנת 2005 עם "גן העדן והפרי" (Das Paradies und die Pari) מאת שומאן, וכן זכתה לשבחי המבקרים עבור פרשנותה ל ''פיירו הסהרורי'' (Pierrot Lunaire) מאת ארנולד שנברג, שהוזמנה לבצע בארה''ב ובאירופה גם יחד. 
קרא עוד
Close

שושנה וייך-שחק - פרסומים

שושנה וייך-שחק - ביוגרפיה

נולדה בארגנטינה וחיה בישראל משנת 1958.
 
תואר דוקטור במוסיקולוגיה מאוניברסיטת תל אביב (1986). תואר ראשון ותואר שני במוסיקולוגיה ופסנתר ב Conservatorio Nacional , בואנוס איירס, ובאקדמיה למוסיקה בתל אביב. עבודת הדוקטורט שלה על ''המוסיקה של ארבע שבטים אינדיאניים מיער פרו: Yagua, Campa, Mashco and Orejon '' מבוססת על הקלטות מוסיקה ואגדות מיתיות שנאספו בעבודת שדה, בתמיכת מלגה מאוניברסיטת תל אביב.
 
קרא עוד

שושנה וייך-שחק - Detials

דוא"ל: 
sweichshahak@yahoo.com
Close

הירש ויינטראוב - ביוגרפיה

 
הירש וינטראוב נולד בדובנו, פולין. הוא היה בנו של החזן והמלחין שלמה וינטראוב, והחל את אימוניו המוסיקליים בגיל מוקדם, שר כנער מקהלה במקהלה של אביו בדובנו. בנוסף, קיבל חינוך פורמלי במוסיקה וכינור. מאוחר יותר עזב את פולין כדי ללמוד הרמוניה בוינה (שם הושפע רבות מסגנונו של סלומון זלצר) וברלין, וכן קונטרפונקט בקניגסברג. 
קרא עוד
Close

בסי וייסמן - ביוגרפיה

קרא עוד
Close

Pages