ביוגרפיות

biographies_1

עדאקי, יחיאל

זמר יהודי תימני אשר עבד למען שימור והפצת הזמר התימני בפלשתינה וישראל
1903-1980

יחיאל עדאקי - פרסומים

יחיאל עדאקי - ביוגרפיה

קרא עוד
Close

עמנואל עמירן (פוגצ'וב) - ביוגרפיה

עמנואל עמירן (פוגצ'וב) נולד בוורשה בשנת 1909 להורים אוקראינים. בשנת 1914, המשפחה עברה לרוסיה. בשל העובדה שאביו הקים וניהל בתי ספר לעברית בוורשה ומוסקבה, חינוכו של עמנואל היה מבוסס על השפה העברית, התנ''ך ועקרונות התרבות היהודית. ברוסיה, החל עמירן בלימודי מוסיקה עם יואל אנגל ופרופסור דויד שור. בשנת 1921, המשפחה עזבה את רוסיה במטרה להגר לארץ ישראל, אך נשארה שנה אחת בוורשה ושלוש שנים בברלין, שם שקד עמנואל בלימודים בקונסרבטוריון.
קרא עוד
Close

עמר, ג'ו

מהזמרים הראשונים בישראל ששרו מוסיקה בסגנו מזרחי. מתמחה בעיקר במוסיקה דתית, בפיוטים ובליטורגיקה, הן בתחום היהודי הספרדי והן משל שאר עדות המזרח.
1930 -

ג'ו עמר - ביוגרפיה

מתוך אתר 'מומה':

 בראשית שנות השישים היה ג'ו עמר כוכב גדול במוזיקה המזרחית, הוא שילב בין פייטנות ושירה ויצר להיטים קלאסיים כמו "ברצלונה", "ישמח משה", "שיר השיכור", "הריני שר" ועוד. עמר היה לזמר מוביל במוזיקה המזרחית הישראלית המתהווה, אבל באותן שנים שלטה התעלמות מוחלטת בכל מה שקשור למוזיקה מזרחית אותנטית. עמר היה בבחינת מורד בתרבות הישראלית המודרנית, שדגלה בהפיכת המוזיקה המערבית למוזיקה הישראלית האולטימטיבית, הוא נלחם בגישה זו, ומלחמתו נשאה פרי. במרוצת הקריירה הופיע ברחבי העולם והעביר סדנאות חזנות בארצות הברית ובאירופה.

קרא עוד
Close

עמרם, אהרן

זמר, חוקר ואספן של מוסיקה יהודית תימנית.
Close

חדוה עמרני - ביוגרפיה

חדוה עמרני הייתה אחת הזמרות המצליחות ביותר בתחום הפסטיבלים ותחרויות הזמר בסוף שנות ה- 70 ובתחילת שנות ה- 80. את תחילת דרכה עשתה כחברה בצמד חדוה ודוד, שזכה, בין היתר, להצלחה עצומה ביפן בעקבות השיר "אני חולם על נעמי". כסולנית הצליחו במיוחד שיריה "בלב אחד" ("סאלאם עליכום"), "שנינו יחדיו" ו"בוא אלי". 

נכתב על ידי יורם רותם באתר 'מומה'.

קרא עוד
Close