יאן פירס (שם לידה: יעקב פינחס פרלמוט) נולד בעיר ניו יורק בשנת 1904.
כלי הנגינה הראשון של פירס היה כינור - הוא החל את קריירת הביצוע שלו ככנר עבור להקת ריקוד בניו יורק. בשנת 1933, הוא קיבל הצעה לחוזה ארוך טווח כזמר ברדיו סיטי מיוזיק הול, ניו יורק. החשיפה אותה קיבל מתכניות רדיו רגילות של הופעות הרדיו סיטי מיוזיק הול, זיכו אותו בהכרה כמבצע מחונן של שירים קלאסיים ואריות אופראיות. 
הוא ביצע את הופעת הבכורה שלו באופרה במאי 1938 בפילדלפיה כדוכס ממנטואה באופרה ריגולטו. המנצח ארתורו טוסקניני התרשם במיוחד מכשרונו הווקאלי של פירס וזמן קצר לאחר הבכורה ב1938, טוסקניני הזמין את הפירס לשיר עם התזמורת הסימפונית של רשות השידור הלאומית (N.B.C). הזמנה זו קידמה את הקריירה האופראית של פירס, ובשנת 1941 הוא קיבל את תפקיד הטנור הראשי באופרה ''לה טרוויאטה'' של ורדי, שבוצעה במטרופוליטן אופרה בניו יורק. פירס המשיך להופיע עם המטרופוליטן אופרה עד 1966, שר תפקידים ראשיים בטוסקה, לה בוהם, פאוסט, ואופרות רבות אחרות.
בשנת 1956, תחת חסות מחלקת המדינה האמריקאית, שירת פירס כשגריר תרבות למוסקבה והיה האמריקאי הראשון להופיע עם אופרת תאטרון הבולשוי. 
בנוסף, פירס היה גם מעורב בחיים המוסיקליים היהודיים בעיר ניו יורק, והופיע לעיתים קרובות כחזן אורח בבתי כנסת מקומיים וקונצרטים של חזנות, וכן יצר מספר הקלטות של יצירות חזנות ושירי עם יהודיים.
יאן פירס, ״כל נדרי״

AddToAny