יובל - מחקרים של המרכז לחקר המוסיקה היהודית

יובל - מחקרים של המרכז לחקר המוסיקה היהודית הוא כתב העת המהווה את ספינת הדגל של מרכז המחקר שלנו. יובל רואה אור מאז שנת 1968, כשלוש שנים לאחר הקמת המרכז לחקר המוסיקה היהודית. הוא כולל כרכים וגליונות רבים ובהם מאמרים של חוקרי המרכז כמו גם של חוקרים שהוזמנו לפרסם בו על ידי עורכי הגליונות השונים. לכתב העת שתי שלוחות נוספות: יובל – מונוגרפיות ויובל – מוסיקה, המהוות פלטפורמות לפרסום תכנים מחקריים כגון אלה.

שבעת הכרכים הראשונים של יובל – מחקרים ראו אור בהוצאת מגנס של האוניברסיטה העברית, כאשר האחרון שבהם היה גיליון מיוחד אשר הוקדש למייסד המרכז לחקר המוסיקה היהודית, פרופ' ישראל אדלר. החל מן הכרך השמיני הפך יובל לכתב-עת שפיט בהוצאת דה גרויטר (De Gruyter). הכרך התשיעי (2015) והכרך העשירי (2016) ראו אור כיובל – אונליין באתר האינטרנט של המרכז. גרסה דיגיטלית זו (3.0) היתה זמנית בלבד ודרשה שינויים והתאמות רבות. כך, לאחר הפסקה של שנתיים חוזר כתב העת יובל לפעילות מלאה בדצמבר 2018, עם עלייתו לאוויר של האתר החדש (4.0) של המרכז לחקר המוסיקה היהודית.

ככתב-עת המוקדש לחקר המסורות המוסיקליות היהודיות כמו גם הרקע להתפתחותן, יובל מקדם בברכה מאמרים ומחקרים העוסקים בנושאים הללו מן הזווית האנתוגרפית, ההסטורית, ההיסטוריוגרפית, האסתטית או הסמיוטית ומתבססים על מחקר ארכיוני, עבודת שדה עכשווית או מקורות מידע דיגיטליים. בנוסף יהווה יובל אכסניה אקדמית למאמרי ביקורת על ספרים או תוצרים מוסיקליים הקשורים תמטית לנושאים שלעיל. ראוי לציין כי צירוף תכני מדיה שונים, דוגמאות תווים סרוקות או קטעי מוסיקה בפורמט דיגיטלי מהווים כמובן תוספת מבורכת, יחד עם זאת, על הכותבים מוטלת האחריות לקבל אישור שימוש בכל סוג של חומר המוגן בזכויות יוצרים ורואה אור ביובל.       

מאמרים ומאמרי ביקורת יפורסמו מיד עם סיום תהליך השיפוט והתקבלותם הסופית על ידי עורכי כתב העת. המאמרים שיפורסמו במהלך שנה קלנדרית יהוו כרך ממוספר, החל בכרך 11 (2019).

תהליך השיפוט ביובל הוא בסמיות כפולה (double-blind). יתקבלו מאמרים מקוריים שלא נמצאים בתהליך שיפוט בכתב עת אחר. היקפם לא יעלה על 11,000 מילים, ולא יפחת מ-9,000 מילים (כולל הערות שוליים וביבליוגרפיה). ציטוטים ורשימה בבליוגרפית ינוהלו על פי הגרסה העדכנית ביותר של סגנון שיקגו (Chicago Manual of Style), בשיטת author-date

כתבי יד לפרסום יישלחו כצרופה אלקטרונית לכתובת המייל: yuvalonline@mail.huji.ac.il.

בקשות יוגשו בפורמט של מסמך Word יחיד (docx.) ובו הדברים הבאים: טקסט של כתב היד; דוגמאות תווים, נספחים, טבלאות ודוגמאות מוסיקליות; תקציר באורך 200-300 מילים; ופרטי ההתקשרות של המחברים. קבצים מצורפים לא יעלו בנפחם על 10 מגה בייט. לשאלות ולפרטים נוספים ניתן להיוועץ בחברי המערכת בכתובת המייל שלעיל.

העורכים, 

אדוין סרוסי ואסף שלג.

 

AddToAny