ינעם ליף

מלחין ישראלי
1953-
אוסף מתוך ביוגרפיה באתר האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים:
 
נשיא האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים, ינעם ליף (נולד בירושלים ב1953), הוא אחד מהמלחינים הבולטים והפעילים בישראל כיום. ליף גדל בכור היתוך תרבותי, בו מזרח פוגש מערב, וישן וחדש מתקיימים ביחד. בילדותו למד פסנתר וכינור, והושפע ממוסיקה קלאסית, ג'אז, והתערובת הייחודית של תפילות יהודיות, קריאת המואזין ופעמוני הכנסיות בעיר העתיקה. 
יצירתו הראשונה שפרסם, גלגולים לטריו כלי נשיפה, היא סדרת ווריאציות על מלודיה מיהדות עיראק, בסגנון אמנותי המשלב אלמנטים מוסיקליים מקומיים ואוניברסליים.
בשנת 1979, לאחר שסיים את לימודיו באקדמיה למוסיקה בירושלים, נסע ליף ללמוד בארה''ב. מלגות ופרסים רבים שקיבל, אפשרו לו להשלים דוקטורט בקומפוזיציה באוניברסיטת פנסילבניה שבפילדלפיה, ולהשתתף כעמית במושב הקיץ של כנס המלחינים בוורמוט, ייל, נורפולק וטנגלווד. 
 
יצירותיו של ליף נעות בין יצירות סולו אינטימיות קטנות להלחנות תזמורתיות מאסיביות, והן זכו לקבל את שבחי המבקרים ופרסים רבים. ליף זכה פעמיים בפרס ראש הממשלה למלחינים ישראליים (1993, 2006) 
 
ליף הוא פרופסור לקומפוזיציה, וכן היה דיקן הפקולטה לקומפוזיציה, ניצוח וחינוך מוסיקלי באקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים, שם לימד משנת 1985. הוא מלחין אורח במוסדות רבים, כולל האוניברסיטה למוסיקה ותאטרון בברלין, קונסרבטוריון מאסטריכט, אוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה ואוניברסיטת פנסילבניה.
 
לביוגרפיה מלאה לחץ כאן

AddToAny